Riviera Cup даде старт на еднодневните турнири на ITL във Варна • Новини • Interactive Tennis

Riviera Cup даде старт на еднодневните турнири на ITL във Варна

Riviera Cup даде старт на еднодневните турнири на ITL във Варна

21.07.2025г

На 20 юли кортовете на комплекс „Ривиера“ в Златни Пясъци станаха домакин на първия еднодневен турнир от календара на Interactive Tennis във Варна – Riviera Cup ITL250. Събитието постави началото на нова поредица турнири от Шампионат Варна, а интересът към него не закъсня – в схемата участваха състезатели от София, Разград, Каварна и, разбира се, Варна.

Местните домакини се изправиха срещу някои от най-опитните играчи в лигата, а интригата започна още в първи кръг. Един от тях – Георги Плешков, който живее във Варна от година, премина трудно през дебютанта Калоян Генчев, но с опита си успя да стигне до финала след победи над четвъртия поставен Ивайло Симеонов (6:0) и водача в схемата Марио Илиев (6:1).

От другата страна на схемата Мирослав Недевски – шампионът от Kings Valley Open – мина през съперниците си като ураган. В четвъртфиналите загуби само един гейм срещу Илия Танев, който бе впечатляващ с победата си с 6:2 над втория поставен Борислав Илиев. Въпреки че резултатът на полуфинала бе 6:1 за Миро, срещата бе важна за Илия – напредъкът му в играта е видим, а мачове срещу играчи от класата на Миро са безценен опит.

Финалът между Плешков и Недевски предложи напрежение и класа. Георги игра с увереност и концентрация, но Мирослав демонстрира, че се намира в топ форма – победа с 6:3 и нова титла, придружена от чисто нова ракета Babolat Pure Drive 11gen.

Финалът беше труден. Радвам се, че имах по-леки мачове преди това, което ми помогна да съм свеж за битката с Георги. Кортовете тук са страхотни и мисля, че се получи страхотен турнир“, сподели шампионът след мача.

Дебютанти окопираха утешителният турнир

При отпадналите в първи кръг беше организирана бонус схема, която също носеше точки за шампионат Варна и националната ранглиста. Победител в нея стана Даниел Димитров, който надделя над Калоян Генчев с 6:4 в много качествен финал. Двамата показаха отличен дух и воля за победа (всички резултати от ITL25).

Всички участници получиха подаръци от "Born – препарати от Германия", които освен индивидуални награди за финалистите, осигуриха специални пакети за всички включили се в турнира.

Организацията на турнира беше безупречна, благодарение на главния треньор на кортовете в „Ривиера“ – Калина Русева, която се погрижи за гладкото протичане на срещите и цялостното преживяване на участниците.

Без сериозни размествания в класирането на Шампионат Варна

След Riviera Cup имаше минимални размествания в класирането на Шампионат Варна. С участието си и достигането до 1/4 финалите Борислав Илиев се изкачи до 7 позиция, изпреварвайки Живко Гроздев и Мирослав Георгиев. Временното класиране се води от Пламен Димитров, следван от Димитър Славков и Алкан Емин.

Какво предстои във Варна?

Турнирният живот в морската столица тепърва се разгръща:

 

А от 5 до 8 септември, всички пътища ще водят към Албена, където ще се проведе големият Albena Masters 1000. Ранното записване за събитието е отворено до 29 юли – възползвайте се от по-ниската такса и се запишете още сега! 

Следете календара на Interactive Tennis и не пропускайте да се включете в някое от нашите събития!

 

Последвай Interactive Tennis

| VIBER | INSTAGRAM | FACEBOOK | YOUTUBE |

Последни новини