Дебютантът Петър Колев триумфира на съботния турнир за начинаещи - Next Gen в София, след победа над Петър Драмов с 6:1. Колев беше водач в групата и стигна до финалите след като затвори и двете си срещи в основната схема срещу Христо Кацаров и Борис Луков.
"Участието на турнир ми донесе много положителни емоции, срещна ме с различни играчи и ме накара да дам най-доброто, на което съм способен. Това е единственият начин да надграждаш и да ставаш по-добър играч.”, сподели Колев след финала.
В събота до участие се класираха първите 12 играча, с рейтинг ИТН 10 и всички бяха разделени в 4 групи по трима, а основната схема започна от четвъртфинал. Разбира се, форматът на срещите беше съобразен с нивото им на игра - 1 сет до 6.
Бутиков формат за начинаещи
В това издание на Next Gen решихме да включим и нещо ново. Заедно с домакините от ТК “15:40” организирахме бутиков формат, отворен само за прохождащи в любителския тенис. Всички участници имаха възможност да усетят тръпката от състезателната игра, в комбинация със съвети от професионални треньори.
Целта ни е да помогнем на играчите да напреднат по-бързо в играта, докато се забавляват и трупат ценен опит. Благодарим на треньорките Йоана и Ира от MAP Tennis, които се включиха в това издание. Надявам се занапред да имаме възможност да организираме повече подобни турнири в цялата страна.
Next Gen е следващата стъпка за всеки начинаещ тенисист
Всички останаха много доволни от съботния турнир, заради уникалния му формат. Комбинацията от състезание и съвети от професионален треньор е повече от страхотна. Ако се питаш дали да се включиш в следващия Next Gen:
“За хората, които все още се чудят дали да се запишат, бих казал да не губят време и да го направят, тъй като това ще ги срещне с много готини хора и ще се насладят на любимата им игра. Благодаря! Беше готина емоция.“, от дебютантът в любителската ни общност - Петър Колев. Честито за победата и успех!
Ако искаш да се включиш в следващия Next Gen, следи турнирите в сайта или ни последвай във Facebook.